Кількість
|
Вартість
|
||
|
Затискачі альпіністські — що це і де застосовується
У повний комплект спорядження для альпінізму входить багато різноманітних пристосувань та інструментів. До цього списку включають мотузки, карабіни, системи для страховки — все це життєво необхідне для забезпечення безпеки спортсмена і комфортнішого сходження. Одним із важливих комплектуючих у спелеологічному обладнанні та комплекті для підкорення гірських вершин є альпіністський затискач.
Деякий час тому спортсмени використовували мотузки зі спеціальними вузлами, троси без будь-яких фіксувальних елементів. Досвід показав, що це неефективно, трудомістко і в багатьох випадках небезпечно. Виробники індустрії спільно з професійними альпіністами розробили фіксатор або затискач, основним завданням якого є стримування, закріплення. У разі підйому вантажів у горах, проведення рятувальних робіт таке пристосування просто необхідне.
Принцип дії комплектуючого заснований на дії сили тертя. Пристосування прекрасно поєднується з мотузкою і сталевим тросом. За конструкцією розрізняють переломний і притискний затискач. Тобто мотузка або трос або перегинають мотузку під час кріплення, або притискають до свого корпусу.
Види затискачів — особливості застосування
Новачкам слід знати, що затискач — це не страхувальний пристрій, він не розрахований на ривки. Для зручності альпініста краще використовувати два пристосування. Існує кілька різновидів пристрою:
- ручні;
- ножні;
- грудні.
Затискачі різного типу часто комбінуються: залежно від способу застосування пристосування можуть працювати парами груди-нога, нога-нога. Потрібно зазначити, що ці конструкції використовують не тільки спортсмени і не тільки в горах. Затискачі застосовують фахівці рятувальних служб, спелеологи, промислові альпіністи, будівельники. Конструкції мають різні назви: жумар, кроль, gri-gri, краплі, шанти, гібси. Основним типом фіксації вважається пристрій з наявністю блокування проти випадкового вистібання (жумар, кроль). Жумари випускаються під обидві руки, використовується кулачковий механізм фіксації, є спеціальна "собачка" із зубчиками. Жумар підходить під мотузку товщиною від 8 мм до 12 мм.
Інноваційними вважаються затискачі з інтегрованим механізмом блокування, спусковим пристроєм автомат типу sparrow. У конструкції присутній вбудований ролик, який, зменшуючи опір мотузки, полегшує зусилля, що докладається. Перевага пристрою у двох точках фіксації, наявності отворів для кріплень інших механізмів, запобіжника вивертання кулачка.
Де купити затискачі для альпінізму в Україні?
Магазин "Клуб мандрівників" уже багато років забезпечує вітчизняних спортсменів, мандрівників і любителів активного відпочинку всім для цього необхідним. Наш асортимент включає обладнання, спорядження, інструменти, які стануть у пригоді як новачкам, так і професіоналам. Продукція в категорії "затискачі" представлена найкращими світовими виробниками. Пристрої розроблялися в тісній співпраці з професійними спортсменами з урахуванням усіх можливих нюансів застосування. У каталозі кожен відвідувач нашого магазину зможе вибрати найбільш підходящу за призначенням модель. Товари сертифіковані, відповідають міжнародним стандартам якості та безпеки.
Товари, які є в асортименті в нашому магазині, можна купити з доставкою в будь-який населений пункт України. За необхідності наші співробітники проведуть консультацію або допоможуть з оформленням замовлення. Наші переваги у величезному виборі, великій різноманітності брендів (вітчизняних і зарубіжних), оперативному сервісі, широкому ціновому діапазоні.